Безкласова Міждоменна Маршрутизація (CIDR)

При стандартній IP маршрутизації є можливість оперувати лише адресами мереж класів A, B і C. Всередині кожної з цих мереж є можливість використовувати підмережі для забезпечення кращого ступеню деталізації, але при такому  підході не має можливості вказати що декілька мереж класу C пов’язані між собою. Результатом такого підходу є так звана проблема переповнення таблиць маршрутів: мережа класу B у складі 3000 хостів потребує один запис в таблиці маршрутів кожного маршрутизатора магістралі. За тих самих умов при використанні мереж класу C необхідно мати 16 записів.

Рішенням цієї проблеми стало запровадження Безкласової Міждоменної Маршрутизації (Classless Inter-Domain Routing, CIDR). CIDR описано в [8, 9, 10]. В CIDR процес маршрутизації не зважає на клас номеру мережі, а діє виключно на основі аналізу старших бітів IP адреси. Ці біти називають IP префікс. Кожний запис таблиці маршрутизації CIDR містить поле 32 біт для IP адреси та 32 біт для маски мережі, що разом дає довжину і значення IP префіксу. Все це записується у вигляді послідовності <IP_адреса маска_мережі>. Наприклад, блок з 8 мереж класу C може бути представлено одним записом в таблиці маршрутів, таким як <192.32.136.0 255.255.248.0>. Це дозволяє, с точки зору магістралі, посилатися на діапазон мереж від 192.32.136.0 до 192.32.143.0 як на одну мережу. Процес отримання таких записів продемонстровано на рис. нижче.

Приклад об’єднання мереж в CIDR

Приклад об’єднання мереж в CIDR

Процес об’єднання багатьох мереж в єдиний запис називається supernetting. Маршрутизація базується на масках мереж, що коротші ніж звичайні маски мережі IP адрес. Це відбувається на противагу розбиттю мереж на підмережі, де маска підмережі зазвичай довша ніж звичайна маска мережі.

Поточні правила розподілення Інтернет адрес і припущення, на яких вони базуються, записані в [8]. Всі вони можуть бути зведені до такого:

  • IP адреси розподіляються таким чином аби відображати фізичну топологію мережі, а не її організаційну топологію. Навіть якщо організаційні та адміністративні кордони організації не відповідають її топології мережі, вони не повинні використовуватись для розподілу адрес.
  • Взагалі, топологія мережі буде дуже близько повторювати континентальні та національні кордони. Тому IP адреси потрібно розподіляти виходячи з цього принципу.
  • Існує відносно невелика кількість мереж, головна мета яких це перенесення великого обсягу навантаження між доменами маршрутизації. Ці мережі мають бути об’єднані між собою без врахування ієрархічних принципів з переходом через національні кордони. Такі мережі мають назву транзитні домени маршрутизації (TRDs, transit routing domains). Кожний TRD має власний IP-префікс. Оскільки TRD розміщені переважно в межах одного континенту, то IP-префікс має бути частиною IP-префіксу континенту.
  • Переважна більшість доменів маршрутизації мають одне префіксне призначення (single-homed). Саме тому їх можна приєднати до одного TRD. Також їм мають бути призначені адреси, які розпочинаються на IP-префікс цього TRD. Таким чином, всі подібні адреси приєднані до одного TRD можуть бути агреговані в один запис таблиці маршрутів всіх доменів за межами цього TRD.

8. Y. Rekhter, T. Li., “An Architecture for IP Address Allocation with CIDR”, RFC 1518, September 1993.

9. V. Fuller, T. Li, J. Yu, K. Varadhan., “Classless Inter-Domain Routing (CIDR): an Address Assignment and Aggregation Strategy”, RFC 1519, September 1993.

10. Y. Rekhter, C. Topolcic., “Exchanging Routing Information Across Provider Boundaries in the CIDR Environment”, RFC 1520, September 1993.

Далі – “ВЛАСТИВОСТІ ПРОТОКОЛУ IPv6

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: