ВЛАСТИВОСТІ ПРОТОКОЛУ IPv6

Протокол IPv6 було спроектовано для здійснення еволюційного переходу від IPv4. Можливості, які надавав протокол IPv4 залишились і в IPv6. Ті можливості, які не використовувались в IPv4, були вилучені.

Взагалі, всі зміни в IPv6 відносно IPv4 можливо об’єднати в декілька умовних категорій:
• Розширені можливості для адресації та маршрутизації. В IPv6 розмір адреси збільшено від 32 до 128 біт. Це дозволить використовувати більше рівнів ієрархії адрес і набагато більшу кількість об’єктів адресації, а також забезпечить простіше авто-налагодження адрес.
• Покращення маршрутизації групового трафіку. Завдяки новому полю “кордон” (“scope”) в груповій адресі можна чітко вказати область дії групової адреси. В результаті кожен маршрутизатор лише на основі аналізу адреси одержувача пакета може визначити свої подальші дії з цим пакетом (знищення або передавання далі).
• Визначено новий тип адрес – „альтернативна” адреса. Цей тип адрес призначено для ідентифікації множини вузлів, в якій лише один вузол отримує пакет, адреса призначення якого „альтернативна”. Використання альтернативних адрес в маршрутизації джерелом дозволяє вузлам контролювати шлях, по якому пройде інформація. Завдяки цьому значно підвищується безпека передавання інформації у відкритих мережах, таких як глобальний Інтернет.
• Спрощений формат заголовку. Деякі з полів IPv4 заголовку були вилучені або переведені в опції. Це сприятиме зменшенню часу обробки пакетів та зменшенню необхідної для передавання заголовків смуги пропускання, навіть з врахуванням збільшення розміру адреси. IPv6 адреса в 4 рази довша ніж IPv4 адреси, але заголовок IPv6 пакету довший лише вдвічі.
• Розширена підтримка для опцій. Новий підхід у використанні опцій заголовку IPv6 дозволяє здійснювати більш ефективну маршрутизацію пакетів, зменшитиь вимоги до довжини опцій та покращити їх гнучкість у запровадженні нових опцій в майбутньому.
• Можливості якості обслуговування. Додано нові можливості для забезпечення маркування пакетів, що належать до одного „потоку” даних і для яких відправник потребує спеціального обслуговування.
• Аутентифікація та забезпечення приватності. При розробці IPv6 було закладено спеціальні розширення, які забезпечують підтримку аутентифікації, цілісності даних та конфіденційності. Ці розширення є складовими частинами IPv6, а отже будуть підтримуватись усіма реалізаціями IPv6.

Далі – “Розвиток IPv6

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: