Ієрарархічна маршрутизація та її вплив на розподіл адрес

Ієрархічна маршрутизація це механізм, що покращує властивість масштабування (збільшення в розмірі) систем маршрутизації. Це єдиний перевірений механізм для забезпечення маршрутизації при сучасних розмірах Інтернет [7].

Ієрархічна маршрутизація передбачає, що адреси розподіляються таким чином аби відображати фактичну топологію мережі. Суть такої маршрутизації в тому, що для деякої території вибирається сукупність адрес і для всієї цієї сукупності утворюється лише одне оголошення (маршрут). Більше того, ієрархічна маршрутизація дозволяє використовувати такий підхід рекурсивно: багато оголошень (маршрутів) може бути об’єднано в одне оголошення (маршрут). Використовуючи таку рекурсію, кількість інформації, необхідної для маршрутизації, істотно зменшується.

Найбільш вдалим прикладом ієрархічної маршрутизації є телефонна мережа, де код країни, код області, номер АТС, та нарешті номер абонентської лінії на цій АТС є різними рівнями ієрархії. В телефонній мережі комутатор не має потреби мати детальну маршрутну інформацію про кожного можливого користувача з віддаленого коду області. Навпаки, комутатор має інформацію лише про один маршрут до усього коду області.

Потрібно зауважити що результат від масштабування більш ніж вражаючий. Якщо поглянути на просторову складність (просторова складність – необхідний обсяг пам’яті, як функція розмірності задачі) різних схем, то комутатор, що знає про кожного користувача в світі, потребує обсягу O(n) для n користувачів по всьому світу. При ієрархічній маршрутизації можливо зменшити n до суми кількості місцевих користувачів (l), інших АТС з таким кодом області (e), інших кодів областей в коді країни (a) та інших кодів країн (c). Використовуючи подібне розділення, просторова складність складе O(l+e+a+c). Зауважимо, що кожен з цих доданків менший, значно менший від n, і зростає набагато повільніше, якщо взагалі зростає.

Найбільш значна властивість ієрархічної маршрутизації, що дозволяє масштабування, це можливість створення узагальнень: можливість згрупування абонентів в АТС, код області, код країни. Більше того, таке узагальнення повинно надавати корисну інформацію для можливості виконувати маршрутизацію. Проте деякі узагальнення, такі як група користувачів з телефонами зеленого кольору, не є корисними при виборі маршруту для виклику.

Фактично, при ієрархічній маршрутизації єдина інформація, що необхідна системам маршрутизації, це розміщення адреси в середині топології. Досягти цього можливо двома способами:

  • прив’язати топологію (а значить і допустимі зміни в ній) до розподілу адрес;
  • уникати прив’язування топології (а також її змін), але при зміні топології вимагати від компанії змінювати адреси. Процес зміни адрес відомий як перенумерація (renumbering).

7. Y. Rekhter, T. Li., “Implications of Various Address Allocation Policies for Internet Routing”, RFC 2008, October 1996.

Далі – “Безкласова Міждоменна Маршрутизація (CIDR)

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: