Заголовки розширення IPv6

Поле Наступний заголовок може вказувати на протокол верхнього рівня або на заголовок опцій. Для протоколів верхнього рівня використовуються ті самі номери, що і в IPv4. Також це поле може вказувати на присутність заголовків розширення. Додатково до IPv4 введено наступні значення протоколів верхнього рівня:

41 – IPv6 заголовок

45 – Interdomain Routing Protocol

46 – Resource Reservation Protocol

58 – IPv6 ICMP пакет

Номером заголовку розширення можуть бути такі номери:

0 – Hop-by-Hop Options Header

43 – IPv6 Routing Header

44 – IPv6 Fragment Header

50 – Encapsulating Security Payload

51 – IPv6 Authentication Header

59 – No Next Header

60 – Destination Options Header

Кожний IPv6 пакет починається зі стандартного заголовку. В більшості випадків цього заголовку достатньо для того, щоб доставити пакет. Але іноді разом з пакетом необхідно передати додаткову інформацію до кінцевого одержувача, або проміжної системи на шляху (ця інформація раніше розміщувалась в полі Опції дейтаграми IPv4). Саме для таких випадків і використовуються заголовки розширення.

Заголовки розширення розміщуються безпосередньо після основного заголовку IPv6 і враховуються як частина Довжини корисного навантаження. Кожний заголовок розширення (за виключенням 59) має власне поле Наступний Заголовок (Next Header field) розміром 8 біт, яке розміщено на початку цього заголовку і яке визначає тип наступного заголовку. Така структура дозволяє об’єднувати декілька заголовків розширення в одному пакеті IPv6, кожний з яких визначається своїм власним значенням поля Наступний заголовок (Next Header), як це показано на рис. нижче.

Пакет IPv6 з заголовками розширення

Пакет IPv6 з заголовками розширення

Довжина кожного заголовку різна, бо залежить від типу заголовку розширення, але завжди є кратною 8 байтам. Існує невелика кількість заголовків розширення IPv6 (всі вони вказані вище), кожний з яких може бути вказаний лише один раз в кожному пакеті (за виключенням Destination Options Header – 60, який може бути присутнім більш ніж один раз). Вузол IPv6, що відправляє пакет має розміщувати заголовки розширення в спеціальному порядку (за зростанням, за виключенням номеру 60), проте вузол що приймає пакет не мусить перевіряти таку відповідність. Такий порядок дуже важливий для ефективної обробки на проміжних маршрутизаторах. Маршрутизатори, в основному, звертаються до значення Послідовності (hop-by-hop) в заголовку маршрутизації.

Як тільки маршрутизатор отримав це значення, він може не читати далі весь пакет, а негайно передати його далі. Якщо поле Натупний заголовок містить значення, яке не є одним із заголовків розширення, то це значить, що заголовок пакету закінчився і далі починаються дані протоколу верхнього рівня. IPv6 допускає інкапсуляцію IPv6 в IPv6 (тунелювання). Для цього використовується Наступний заголовок під номером 41 (IPv6). Інкапсульований IPv6 пакет може містити свої власні заголовки розширення. Оскільки розмір пакету розраховується вузлом-відправником для відповідності з максимальним розміром пакету на шляху (path MTU), то маршрутизатори не повинні додавати заголовків розширення до пакету. Натомість вони мають інкапсулювати отриманий пакет в новий IPv6 пакет, який за необхідності може бути фрагментовано.

Жодний маршрутизатор крім кінцевого не обробляє заголовки розширення. Виключення становить заголовок Hop-by-Hop, який іде безпосередньо після заголовку IP, та, іноді, заголовок Опції Призначення (Destination Options).

Різноманітні заголовки розширення не є предметом розгляду даної роботи, тому для ознайомлення з ними потрібно звернутись до додаткової літератури [6].

6. S. Deering, R. Hinden., “Internet Protocol, Version 6 (IPv6) Specification”, RFC 2460, December 1998.

Далі – “Розмір пакету

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: