Розвиток IPv6

Протокол Next Generation Internet Protocol (IPng) було представлено на зборах IETF в Торонто і задокументовано в RFC 1752 – “The Recommendation for the IP Next Generation Protocol” [11]. Internet Engineering Steering Group схвалив ці рекомендації та зробив їх Proposed Standard.

Формальна назва протоколу – IPv6 (де “6” це номер версії). Інтернет протокол, який зараз використовується має номер версії 4 (скорочено – IPv4).

IPng це нова версія протоколу IP, яку було розроблено як еволюційний крок від IPv4. IPv6 може бути встановлений як звичайне оновлення програмного забезпечення для Інтернет пристроїв. IPng спроектовано для використання на високошвидкісних мережах (наприклад ATM), але він залишається таким же ефективним і на мережах з малою пропускною здатністю (наприклад бездротові мережі). В той же час він забезпечує платформу для нової функціональності Інтернет, яка знадобиться вже в близькому майбутньому.

Протокол IPng представляє собою еволюційну роботу різних дорадчих і робочих груп IETF, які було висунуто на розробку IPng.

На даний момент IPv6 стандартизовано документом [6]. В розділі 2 цього RFC визначені основні терміни, які використовуються при роботі з IPv6. Оскільки однією з вимог при розробці протоколу була простота переходу на новий протокол (в тому числі і при підготовці спеціалістів), то основна маса термінів які раніше використовувалась в IPv4, використовується і в IPv6. В доповнення до цих термінів протокол встановлює наступну термінологію:

Вузол пристрій, який використовує IPv6.
Маршрутизатор вузол, який отримує і передає далі (forwards) пакети, не призначені йому самому.
Хост будь-який вузол, що не є маршрутизатором.
Верхній рівень протокол рівня, розташованого безпосередньо над IPv6. Прикладом є транспортні протоколи, такі як TCP та UDP, протоколи контролю такі як ICMP, протоколи маршрутизації такі як OSPF, а також протоколи рівня інтернет або розташовані нижче які „тунелюються” через (тобто інкапсулюються в) IPv6 такі як IPX, AppleTalk, або IPv6 сам в себе.
Канал засоби зв’язку або середовище, через яке вузли можуть взаємодіяти на канальному рівні, тобто на рівні, що знаходиться безпосередньо під IPv6. прикладом є Ethernet; канали PPP (Point to Point Protocol – протокол точка-точка); мережі X.25, Frame Relay або ATM; а також „тунелі” рівня інтернет (або вище), такі як тунелі через IPv4 або через сам IPv6.
Сусіди вузли, що знаходяться на тому самому каналі зв’язку.
Інтерфейс підключення вузла до каналу.
Адреса ідентифікатор IPv6-рівня для інтерфейсу або набору інтерфейсів.
Пакет IPv6 заголовок плюс корисне навантаження.
MTU каналу максимальна одиниця передавання, тобто максимальний розмір пакету в байтах, що може бути переданий через канал.
MTU шляху мінімальний MTU каналу з усіх каналів на шляху між вузлом відправника та вузлом одержувача.

Зауваження: можливо, хоча і малоймовірно, що пристрій з декількома інтерфейсами буде налаштовано для передавання далі пакетів призначених для інших вузлів і отриманих через деякий набір (менший ніж всі) своїх інтерфейсів, але відкидати подібні пакети при отриманні їх через інші свої інтерфейси. Подібний пристрій повинен виконувати вимоги протоколу для маршрутизатора при отриманні пакетів через описаний вище набір інтерфейсів. Він також повинен виконувати вимоги протоколу для хостів при отриманні пакетів через інші свої інтерфейси.

11. S. Bradner, A. Mankin., “The Recommendation for the IP Next Generation Protocol”, RFC 1752, January 1995.

Далі – “Формат заголовку IPv6 пакетів

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: