Модель адресації IPv6

В IPv6 всі типи адрес призначаються інтерфейсам, а не вузлам. Індивідуальна IPv6 адреса вказує на один інтерфейс. Оскільки кожен інтерфейс є частиною окремого вузла, то кожна з індивідуальних адрес цього вузла може використовуватись як ідентифікатор цього вузла.

Всі інтерфейси повинні мати принаймні одну локальну в межах канала (linklocal) індивідуальну адресу. Один інтерфейс може мати декілька IPv6 адрес будь-якого типу (індивідуальні, альтернативні, групові) або цілий діапазон. Якщо інтерфейс буде використовуватися для обміну інформацією лише зі своїми сусідами по каналу зв’язку, то при виборі адреси немає необхідності виходити за межі адресації локальної мережі. Це іноді корисно для для інтерфейсів типу точка-точка. Існує єдине виключення з такої моделі адресації:

Індивідуальна адреса або диапазон таких адрес може бути призначено на декілька фізичних інтерфейсів, якщо прикладна програма трактує декілька фізичних інтерфейсів як один при зверненні до нього з мережного рівня. Це буває дуже корисно при розподіленні навантаження між декількома фізичними інтерфейсами (load-sharing).

На сьогодні IPv6 продовжує використовувати модель, прийняту ще в IPv4, в якій префікс підмережі асоціюється з одним каналом передавання. При цьому одному каналу передавання може бути призначено декілька префіксів.

Далі – “Текстовий запис адреси

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: