Ідентифікатор інтерфейсу

Ідентифікатори інтерфейсів в IPv6 використовуються для того, щоб визначати інтерфейси на каналі. Вони мають бути унікальними всередині одного префіксу підмережі. Не рекомендується призначати той самий ідентифікатор інтерфейсу різним вузлам на каналі. Він також має бути унікальним в доволі широких межах. В деяких випадках ідентифікатор інтерфейсу може бути взятий безпосередньо з адреси канального рівня цього інтерфейса. Один і той же ідентифікатор інтерфейсу може використовуватись на декількох інтерфейсах одного вузла, якщо вони приєднані до різних підмереж.

Потрібно зауважити, що унікальність ідентифікатору інтерфейсу не залежить від унікальності IPv6 адрес. Для прикладу, глобальна індивідуальна адреса може бути утворена з не глобального ідентифікатору інтерфейсу, а локальна в мережах сайту адреса може бути утворена з ідентифікатору інтерфейсу унікального в глобальному масштабі.

Для всіх індивідуальних адрес, окрім тих що починаються на двійкове значення 000, ідентифікатор інтерфейсу має довжину 64 біт і створений в Модифікованому EUI-64 форматі.

Ідентифікатори інтерфейсу в Модифікованому EUI-64 форматі можуть мати глобальну область дії, якщо їх утворено з глобального признаку (наприклад, IEEE 802 48-бітна MAC адреса або IEEE EUI-64 ідентифікатор), або ж мати локальну область дії, де недоступні глобальні признаки (наприклад, послідовні канали, кінцеві точки тунелів, тощо).

Модифікований  EUI-64 ідентифікатор інтерфейсу утворюється інвертуванням „u”-біту (універсальний/локальний біт в термінології IEEE EUI-64) при утворенні ідентифікатору інтерфейсу з IEEE EUI-64 ідентифікатору. В результуючому Модифікованому EUI-64 форматі біт „u” встановлюється в одиницю (1) для зазначення глобальної області дії, або в нуль (0) для зазначення локальної області дії. Перші три октети IEEE EUI-64 ідентифікатору встановлюються в двійковому вигляді, як зображено на рис:

Ідентифікатор інтерфейсу

Ідентифікатор інтерфейсу

Де „u” – це універсальний/локальний біт, „g” – це індивідуальний/груповий біт, а „c” – це біти з номеру компанії.

Використання універсального/локального біта дозволяє розробку майбутніх технологій, які будуть використовувати переваги ідентифікатору інтерфейсу з глобальною областю дії.

Далі – “Глобальні індивідуальні адреси

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: