Доменна система імен

Доменна система імен (DNS) використовується обома протоколами для встановлення зв’язку між іменами вузлів та їх IP адресами. Для підтримки IPv6 було визначено новий тип запису „AAAA” (запис „A6” більше не використовується). Оскільки IPv6/IPv4 вузол має взаємодіяти з вузлами IPv4 та IPv6, то його бібліотеки визначника (resolver libraries) повинні працювати як з „А” записами для IPv4, так і з „АААА” записами для IPv6.

Більше того, якщо в результаті запиту отримано АААА запис для IPv6 адреси і А запис для IPv4 адреси, бібліотека визначника може фільтрувати або змінювати порядок записів, які будуть повернені до прикладної програми. Таким чином на цьому рівні можна регулювати за яким протоколом буде відбуватися обмін даними з тим чи іншим IPv6/IPv4 вузлом:

  • По протоколу IPv6, якщо повернуто лише IPv6 адресу до прикладної програми;
  • По протоколу IPv4, якщо повернуто лише IPv4 адресу до прикладної програми;
  • По протоколу який обере прикладна програма, якщо повернуто обидві адреси.

Проте навіть якщо повертаються обидві адреси, бібліотека визначника може змінювати порядок, в якому відповіді будуть надходити до прикладної програми. При цьому, оскільки більшість прикладних програм пробують використовувати адреси в тому порядку в якому їх повернуто від визначника, то такі дії можна розцінювати як „пріорітезування” версії протоколу.

Рішення про фільтрацію або зміну порядку відповідей DNS приймаються безпосередньо розробниками програмного забезпечення. Так, зараз, в ОС FreeBSD 7.1-RELEASE бібліотека визначника спочатку повертає IPv4, а потім IPv6 адресу:

Порядок відповідей DNS

Порядок відповідей DNS

Тим не менш, реалізація повинна дозволяти програмному забезпеченню змінювати порядок відповідей, які вона повертає. Те саме стосується і фільтрації відповідей.

Далі – “Особливості розміщення адрес в DNS

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

One Response to Доменна система імен

  1. […] Проблеми, які можуть виникнути при використанні DNS хостами, які мають підтримку обох протоколів були наведені в п. “Доменна система імен”. […]

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: