Основні механізми тунелювання

У більшості концепцій переходу на IPv6 інфраструктура маршрутизації буде розбудовуватись на протязі довгого часу. Весь цей час інфраструктура маршрутизації IPv4 буде продовжувати функціонувати, а тому може бути використана для транспортування IPv6 навантаження. Саме механізми тунелювання надають можливість використання інфраструктури маршрутизації IPv4 для перенесення IPv6 навантаження.

IPv6/IPv4 хости та маршрутизатори можуть тунелювати IPv6 пакети через ділянки з IPv4 топологією маршрутизації, інкапсулюючі ці пакети всередину IPv4 пакетів. Тунелювання може бути виконано різними шляхами [16]:

  • Маршрутизатор-Маршрутизатор. IPv6/IPv4 маршрутизатори, з’єднані IPv4 інфраструктурою можуть тунелювати IPv6 пакети між собою. В такому випадку тунель охоплює один сегмент шляху, через який проходить IPv6 пакет:
Тунель типу "Маршрутизатор-Маршрутизатор"

Тунель типу "Маршрутизатор-Маршрутизатор"

  • Хост-Маршрутизатор. IPv6/IPv4 хост може тунелювати IPv6 пакети до проміжного IPv6/IPv4 маршрутизатора, якого можна досягти через IPv4 інфраструктуру. Такий тип тунелю охоплює перший сегмент шляху проходження пакету:
Тунель типу "Хост-Маршрутизатор"

Тунель типу "Хост-Маршрутизатор"

  • Хост-Хост. IPv6/IPv4 хости, які з’єднуються через IPv4 інфраструктуру, можуть тунелювати IPv6 пакети між собою. В такому випадку тунель охоплює весь шлях проходження пакетів:
Тунель типу "Хост-Хост"

Тунель типу "Хост-Хост"

  • Маршрутизатор-Хост. IPv6/IPv4 маршрутизатор може тунелювати IPv6 пакети до IPv6/IPv4 хоста, їх кінцевого призначення. Тунель охоплює лише останню частину шляху проходження пакету:
Тунель типу "Маршрутизатор-Хост"

Тунель типу "Маршрутизатор-Хост"

Механізми тунелювання, зазвичай, класифікують в залежності від того, яким чином вузол інкапсулювання визначає адресу кінцевого вузла тунелю. В перших двох зазначених типах тунелю (Маршрутизатор-Маршрутизатор та Хост-Маршрутизатор) IPv6 пакет тунелюється до маршрутизатора. Кінцевою точкою тунелів такого типу є проміжний маршрутизатор, який деінкапсулює IPv6 пакети і передає їх до кінцевої точки призначення. Якщо відбувається тунелювання до маршрутизатора, то кінцева точка тунелю відрізняється від точки призначення пакету, що тунелюється. Отож, адреса в IPv6 пакеті не є достатньою для визначення IPv4 адреси кінцевої точки тунелю. Замість цього кінцева точка тунелю повинна бути визначена з конфігураційної інформації вузла, який виконує тунелювання. Для визначення типу тунелю, в якому кінцеві точки описані в конфігурації, використовують термін „конфігуроване тунелювання” (configured tunneling).

В останніх двох методах тунелювання (Хост-Хост та Маршрутизатор-Хост) IPv6 пакет тунелюється на протязі всього свого шляху до кінцевого призначення. В такому випадку адреса призначення IPv6 пакету та інкапсульованого IPv4 заголовку визначають один і той же вузол.

Сам механізм тунелювання відбувається таким чином:

  • Вхідний вузол тунелю (вузол інкапсулювання) створює інкапсулюючий IPv4 заголовок та передає інкапсулюваний пакет.
  • Вихідний вузол тунелю (вузол деінкапсулювання) отримує інкапсульований пакет, при необхідності збирає пакет, відділяє IPv4 заголовок, оновлює IPv6 заголовок та обробляє отриманий IPv6 пакет.

На вузлі інкапсулювання, можливо, знадобиться зберігати деяку інформацію про кожен тунель (наприклад, MTU тунелів) для того, щоб направляти пакети по тунелю. Оскільки кількість тунелів, які використовує хост або маршрутизатор, може бути достатньо велика, тому інформація про стан тунелю може зберігатися в кеші, а після використання знищуватись.

16.  R. Gilligan, E. Nordmark., “Basic Transition Mechanisms for IPv6 Hosts and Routers”, RFC 4213, October 2005

Далі – “Інкапсуляція пакетів

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: