Технологія IPv6 над IPv4

Описані в попередніх пунктах методи тунелювання мають декілька серйозних обмеженнь щодо використання [24]. Одне з найважливіших обмежень стосується того, що кінцеві IPv4 адреси тунелів обов’язково повинні бути глобальними IPv4 адресами. Слід зауважити, що багато компаній через брак IPv4 адрес були змушені будувати внутрішні мережі з використанням адрес з приватного діапазону [18]. Отже, механізми тунелювання в більшості випадків є неприйнятними для таких компаній.

Для вирішення подібних проблем і задоволення потреб компаній в обміні інформацією через IPv6 було розроблено механізм „IPv6 над IPv4” [24]. Цей механізм визначає формат кадрів для передавання IPv6 пакетів та метод формування локальних в межах каналу зв’язку IPv6 адрес при передаванні через IPv4 „домени” групового мовлення. Таким чином, визначається порядок взаємодії принаймі двох IPv6 вузлів всередині набору з IPv4 підмереж, які знаходяться в межах однієї межі групового передавання. Як вже зазначалось, IPv4 адреси в такому випадку можуть бути глобально-унікальними або з діапазону адрес для приватного використання.

Головна ідея механізму „IPv6 над IPv4” полягає в тому, щоб дозволити ізольованим IPv6 хостам, які знаходяться на фізичному каналі без прямого з’єднання з IPv6 маршрутизатором, стати повністю функціональними IPv6 хостами використовуючи IPv4 домен групового мовлення як віртуальний локальний канал. Отже, принаймі один IPv6 маршрутизатор повинен використовувати аналогічний метод підключення, використовуючи той самий IPv4 домен, якщо є потреба в IPv6 маршрутах до інших мереж.

IPv6 хости з’єднані таким способом не потребують IPv4-сумісних адрес або конфігурованих тунелей. Завдяки цьому IPv6 хост стає достатньо незалежним від каналів зв’язку і може передавати дані через багато переходів з IPv4 підмереж. Такий механізм, крім „IPv6 над IPv4”, іноді називають „6над4” або „віртуальний Ethernet”.

Максимальний розмір IPv6 пакету (MTU), що передається через IPv4 домени, має складати принаймі 1480 байт. Якщо деякі з проміжних IPv4 підмереж не можуть передати пакети такого розміру, то необхідно використовувати фрагментацію. Таким чином, біт „не фрагментувати” (do not fragment) в IPv4 інкапсульованому пакеті повинен бути встановлений в „0”.

Підсумковий IPv4 пакет з інкапсульованим IPv6 пакетом зображено на рис:

IPv4 пакет з інкапсульованим IPv6 пакетом

IPv4 пакет з інкапсульованим IPv6 пакетом

Як вказано в [16], протоколом наступного рівня в IPv4 заголовку є номер „41”, що відповідає інкапсуляції IPv6 пакету. Якщо в IPv4 заголовку присутні Опції, то для вирівнювання заголовку по границі 32-бітного слова необхідно використовувати Вирівнювання –послідовності заповнення з нулів. Значення поля TTL необхідно встановлювати меншим, аби недопустити виходу такого пакету за межі домену IPv4 (наприклад, в глобальний Інтернет).

24. B. Carpenter, C. Jung, “Transmission of IPv6 over IPv4 Domains without Explicit Tunnels”, RFC 2529, March 1999.

Далі – “Спрощена автоконфігурація та адреси, локальні в межах каналу

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: