Технологія IPv6 в IPv4

В цьому пункті представлено додатковий тимчасовий механізм для IPv6 сайтів, який дозволяє їм вести обмін інформацією між собою через IPv4 мережу без явного встановлення тунелів. Також цей механізм може бути використано для з’єднання IPv6 сайтів через IPv4 мережу з глобальою IPv6 мережею. Особливість механізму полягає в тому, що при розгляді IPv4 мережі, вона представляється технологією канального рівня (з’єднання виду точка-точка). Як і попередні механізми, цей механізм розроблено як перехідний на час спільного існування IPv4 та IPv6.

В основі механізму лежить принцип призначення тимчасового унікального адресного префіксу IPv6 для кожного сайту, який має принаймі одну глобальну унікальну IPv4 адресу, а також процес інкапсуляції IPv6 пакетів з таким префіксом через глобальну IPv4 мережу, таку як Інтернет. Специфікація, яка описує цей механізм [25], чітко визначає той факт, що подібне з’єднання є тимчасовим засобом, і сайти повинні за можливостю перейти на використання натуральних IPv6 префіксів і натурального IPv6 з’єднання.

При використанні механізму „IPv6 в IPv4” (інша назва „6в4”) жодних додаткових записів не додається до існуючих таблиць маршрутів IPv4. Єдиний запис додається до IPv6 таблиць маршрутів. Також не має потреби в використанні IPv4-сумісних IPv6 адрес.

Хоча механізм пропонується використовувати для з’єднання сайтів IPv6, проте він може бути використаний для з’єднання окремих хостів або дуже малих сайтів. Єдина вимога, що при цьому залишається, це наявність хоча б одної глобальної унікальної IPv4 адреси.

Специфічна для даного механізму термінологія:

псевдо-інтерфейс 6в4 6в4 інкапсуляція IPv6 пакетів всередині IPv4 пакетів відбувається в точці, яка є логічним еквівалентом IPv6 інтерфейса, проте має канальний рівень у вигляді IPv4 мережі. Така точка називається псевдо-інтерфейсом. В залежності від реалізації, цей інтерфейс може бути представлено окремим інтерфейсом або кінцевою точкою тунелю
префікс 6в4 IPv6 префікс, який призначено для використання в механізмі „6в4” – 2002::/16
адреса 6в4 IPv6 адреса з префіксом 6в4
натуральна IPv6 адреса IPv6 адреса з префіксом відмінним від префіксу 6в4
маршрутизатор 6в4 (або межовий маршрутизатор 6в4) IPv6 маршрутизатор з підтримкою псевдо-інтерфейсу 6в4. Це маршрутизатор на кордоні між IPv6 сайтом і рештою IPv4 мережі
хост 6в4 IPv6 хост який має принаймі одну адресу 6в4. З усіх інших міркувань це звичайний IPv6 хост
сайт 6в4 сайт, який використовує адресацію 6в4, а отже містить принаймі один хост 6в4 та принаймі один маршрутизатор 6в4
маршрутизатор-ретранслятор маршрутизатор 6в4 налаштований для виконання транзитної маршрутизації між адресами 6в4 та натуральними IPv6 адресами
зовнішній домен маршрутизації 6в4 домен маршрутизації, який приєднано до декількох маршрутизаторів 6в4 та маршрутизаторів-ретрансляторів.

Зауваження: в деяких випадках IPv6 хост може використовувати адресу 6в4 для конфігурованого тунелювання. Такий вузол може функціонувати як IPv6 хост, використовуючи адресу 6в4 на своєму сконфігурованому інтерфейсі, а також він може виступати як IPv6 маршрутизатор для інших хостів через псевдо-інтерфейс 6в4, але це різні функції.

Далі – “Призначення IPv6 префіксу

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською


25. B. Carpenter, K. Moore, „Connection of IPv6 Domains via IPv4 Clouds”, RFC 3056, February 2001

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: