Сценарії використання. Об’єднання сайтів

Найпростіший випадок використання „6в4” – це об’єднання між собою декількох сайтів, кожний з яких має принаймі одне підключення до IPv4 Інтернет. Це може бути глобальний Інтернет, або корпоративна IP мережа. Якщо використовується глобальний Інтернет, то немає необхідності у використанні одного Інтернет Сервіс Провайдеру. Єдина вимога – це здатність всіх сайтів надсилати IPv4 пакети з типом протоколу 41 до інших сайтів. За визначенням, кожен сайт має IPv6 префікс у форматі, описаному в “Призначення IPv6 префіксу”. Для цих префіксів можна створити записи в DNS. Наприклад, сайт А, який має IPv4 адресу 192.1.2.3, може створити запис з префіксом 2002:c001:0203::/48. Сайт Б, який має IPv4 адресу 9.254.253.252, може створити запис з префіксом 2002:09fe:fdfc::/48.

Коли IPv6 хост в сайті Б виконує запит в DNS для пошуку адреси хоста в сайті А, він отримує адресу з префіксом 2002:c001:0203::/48

Об’єднання сайтів

Об’єднання сайтів

Всередині сайту 6в4, адреси з префіксами 2002::/16, які не відповідають локальному префіксу 2002:IPv4_адреса::/48, будуть обслуговуватись як будь-які інші нелокальні IPv6 адреси, тобто за замовчуванням будуть направлені до межового маршрутизатора 6в4.

Коли вихідний пакет досягає маршрутизатора 6в4, він інкапсулюється. Вхідні пакети деінкапсулюються на маршрутизаторі 6в4.

За цим сценарієм будь-яка кількість сайтів 6в4 може взаємодіяти між собою без налаштування тунелів і додаткових вимог до IPv4 служб. Єдине, що необхідно зробити, це внести відповідні записи в DNS та налаштувати вхідну фільтрацію (аналогічно до “Вхідна фільтрація“). Маршрутизатор також повинен генерувати відповідні оголошення IPv6 префіксів.

Через те, що обидва сайти А і Б повинні використовувати маршрутні протоколи IPv6 лише всередині, вони не мають необхідності використовувати протоколи зовнішньої маршрутизації IPv6 – заовнішня маршрутизація IPv4 виконує цю роботу.

Рекомендовано використовувати лише одну IPv4 адресу для кожного з маршрутизаторів 6в4 і це повинна бути адреса, призначена зовнішньому інтерфейсу маршрутизатора 6в4.

Через відсутність налаштування і розподіленої моделі розгортання, не очікується проблем при масштабуванні підключень, виконаних за таким сценарієм.

Далі – “Комбінований сценарій з ретранслятором до натурального IPv6

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: