Комбінований сценарій з ретранслятором до натурального IPv6

На протязі переходу до IPv6 очікується, що деякі сайти будуть використовувати модель, описану вище (ізольовані сайти, які об’єднані через IPv4 Інтернет), тоді як інша частина IPv6 Інтернет буде представлена великими острівками натурального або тунельованого IPv6 з використанням натурального адресного простору IPv6. Сайти 6в4 повинні мати можливість надсилати пакети до натуральних IPv6 островів та навпаки. В моделі 6в4 це досягається за рахунок IPv6 маршрутизаторів, які мають обидві 6в4 та натуральні адреси. Оскільки вони виконують ті ж функції що і стандартні IPv6 маршрутизатори, то їх прийнято називати маршрутизаторами-ретрансляторами, щоб відрізняти від маршрутизаторів які підтримують лише 6в4 або натуральний IPv6.

Для нормального функціонування має бути принаймі один маршрутизатор, який виконує роль ретранслятора між доменом 6в4 і натуральним IPv6 доменом. Такий ретранслятор майже не відрізняється від звичайного маршрутизатора, окрім того, що він має принаймі один логічний псевдо-інтерфейс 6в4 та один IPv6 інтерфейс.

Таким чином отримуємо три різних класи доменів маршрутизації:

  1. Внутрішній IPv6 домен маршрутизації для кожного сайту 6в4;
  2. Зовнішній IPv6 домен маршрутизації, який поєднує заданий набір межових маршрутизаторів 6в4, маршрутизаторів-ретрансляторів, та зовнішній домен маршрутизації 6в4;
  3. Зовнішній IPv6 домен маршрутизації для кожного з натуральних IPv6 островів.

Можливі 2 види зовнішнього IPv6 домену маршрутизації:

  • Без використання протоколів зовнішньої маршрутизації IPv6. В такому випадку на кожному з маршрутизаторів існує маршрут за замовчуванням на маршрутизатор-ретранслятор. На маршрутизаторі-ретрансляторі виконується фільтрація за адресою відправників для того щоб приймати дані лише від визначених маршрутизаторів 6в4.
  • З використанням протоколів зовнішньої маршрутизації IPv6. В такому випадку група з маршрутизаторів 6в4 отримує натуральні IPv6 маршрути від маршрутизатора-ретранслятора, використовуючи маршрутні протокли такі як BGP4+ [27]. Маршрутизатор-ретранслятор буде оголошувати всі наявні натуральні IPv6 префікси через свій псевдо-інтерфейс 6в4. Хоча таке рішення більш складне, проте воно дозволяє виконувати більш ефективний контроль за маршрутизаторами 6в4, які можуть працювати з визначеними маршрутизаторами-ретрансляторами.

Для прикладу розглянуто мережу з попереднього пункту. Припутимо, що IPv6 хост на вузлі Б робить запит в DNS для хосту з сайту А, і DNS повертає декілька IPv6 адрес з різними префіксами:

Комбінований сценарій

Комбінований сценарій

Для того, щоб сприяти двосторонньому обміну інформацією, маршрутизатор з вузла Б обирає за адресу відправника адресу 6в4 (2002:09fe:fdfc::/48).

Таким чином, використовуючи механізм 6в4 можна без зайвих зусиль з боку адміністраторів, з’єднати між собою розрізнені домени IPv6 через існуючу мережу IPv4.

Далі – “РОЗРОБКА КОНЦЕПЦІЇ ПЕРЕХОДУ

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською


27. T. Bates, Y. Rekhter, R. Chandra, D. Katz., “Multiprotocol Extensions for BGP-4”, RFC 2858, June 2000.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: