Прикладні програми

В мережах без явного управління можливе використання таких чотирьох типів прикладних програм: локальні, клієнтські, серверні та рівний-з-рівним (peer-to-peers).

Локальні прикладні програми. Локальність в таких програмах визначається лише тим, що взаємодія відбувається в межах мережі без явного управління. Типічним прикладом таких програм є загальний доступ до файлів (file sharing) або загальний доступ до принтерів (printer sharing).

Локальні прикладні програми ефективно працюють в IPv4 мережах без явного управління навіть у випадку, коли на шлюзі виконується функція NAT або захисного екрану. Це зображено на рис. нижче. Більше того, функції захисного екрану є бажаними в такому випадку, оскільки вони захищають локальні прикладні програми від небажаного доступу з Інтернет.

Локальні прикладні програми

Локальні прикладні програми

Клієнтські прикладні програми. До такого типу програм можна віднести програми, в яких програма-клієнт знаходиться всередині мережі без явного управління, а програма-сервер знаходиться у віддаленій мережі. Прикладами такого типу програм є програми перегляду веб-сторінок (сторінки розміщені на відділеному веб-сервері), або поштові клієнти (в термінології електронної пошти вони називаються MUA – Mail User Agent), які отрмують пошту із зовнішніх поштових серверів по протоколу POP3 або IMAP.

Процес взаємодії зображено на рис:

Клієнтські прикладні програми

Клієнтські прикладні програми

Якщо клієнтська програма намагається отримати дані із зовнішньої мережі, то вона їх успішно отримає. Якщо ж програма із зовнішньої мережі спробує з’єднатись з хостом із внутрішньої мережі, то вона отримає відбій від шлюзу.

Клієнтські прикладні програми працюють без жодних проблем в мережах без явного управління, навіть якщо на шлюзі виконується функція NAT або захисного екрану: ці функції трансляції та захисту були розроблені саме для роботи клієнтських прикладних програм.

Прикладні програми типу рівний-з-рівним. Можливі 2 різновиди такого типу прикладних програм: обидві сторони взаємодії знаходяться в мережі без явного управління; одна із сторін знаходиться всередині мережі без явного управління, а інша сторона – поза мережею. Для розгляду можна прийняти лише другий різновид тіких програм, бо перший різновид легко звести до категорії локальних прикладних програм.

Прикладні програми типу рівний-з-рівним зазвичай не працюють в мережах без явного управління. Розробники прикладних програм змушені використовувати проміжний „сервер-ретранслятор” (relay server), в результаті чого з’єднання рівний-з-рівним перетворюється в пару з’єднаннь клієнт-сервер (рис. нижче).

Прикладні програми типу рівний-з-рівним

Прикладні програми типу рівний-з-рівним

Серверні прикладні програми. Для такого типу програм характерно використання серверної частини всередині мережі без явного управління, а також клієнтських програм за межами цієї мережі. Типічним прикладом є встановлений на одному з хостів всередині мережі веб- або поштовий-сервер. Взаємодія в такому випадку відбувається по схемі, зображеній на рис:

Серверні прикладні програми

Серверні прикладні програми

Використання таких програм вимагає спеціального програмування NAT або захисного екрану. В більшості випадків мережі без явного управління мають лише одну глобальну IP адресу для шлюзу, а тому з використанням технології трансляції портів, конкретний зовнішній порт може бути використаний лише одним внутрішнім сервером. Ще одна проблема при використанні таких серверних програм – це забезпечення кожного серверу постійним ім’ям в DNS, а також втановлення відповідності між цим ім’ям та глобальною IPv4 адресою шлюзу. З одного боку адміністрування DNS переводить такі мережі з розряду мереж без явного управління. З іншого боку іноді достатньо лише один раз сконфігурувати NAT та серверні програми і більше нічого не змінювати.

Далі – “Вимоги прикладних програм в IPv6 мережах без явного управління

Опубліковано на сайті: “IPv6 українською

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: